Event 3  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
NYS Fed. Rec: F 1:47.83        2014 Justin Plaschka, Hauppauge
NYSPHSAA Rec: N 1:47.83        2014 Justin Plaschka, Hauppauge
                1:50.05  AA
                1:52.28  AC
                2:00.63  NYS
    Name              Year School               Prelims     Finals       Points
===============================================================================
A - Final
  1 Alex Park           SR Half Hollow Hill-11  1:51.28    1:50.28 AC      24
                  23.94       51.26 (27.32)     1:23.15 (31.89)     1:50.28 (27.13)
  2 Jason Louser        SO Shoreham-Wading-11   1:53.44    1:51.17 AC      21
                  24.13       53.21 (29.08)     1:24.90 (31.69)     1:51.17 (26.27)
  3 Nick Torres         SO Fordham Prep-C       1:54.12    1:51.38 AC      20
                  23.87       51.54 (27.67)     1:25.04 (33.50)     1:51.38 (26.34)
  4 Michael Chang       SO St. Anthonys-C       1:54.38    1:52.13 AC      19
                  24.80       54.07 (29.27)     1:25.48 (31.41)     1:52.13 (26.65)
  5 Evan Zhang          SR Lewis-P              1:52.57    1:52.47 NYS     18
                  24.76       54.72 (29.96)     1:25.24 (30.52)     1:52.47 (27.23)
  6 Ethan Tack          JR Half Hollow Hill-11  1:52.93    1:52.99 NYS     17
                  23.88       51.66 (27.78)     1:25.63 (33.97)     1:52.99 (27.36)
  7 Andy Lee            SO Great Neck South-8   1:54.66    1:53.45 NYS     16
                  24.34       53.69 (29.35)     1:26.49 (32.80)     1:53.45 (26.96)
  8 Joey Homan          SR Shenendehowa-2       1:53.29    1:53.52 NYS     15
                  25.02       53.03 (28.01)     1:26.56 (33.53)     1:53.52 (26.96)
  9 Seamus Trzewik-Qui  SR New Paltz-9          1:52.95    1:53.71 NYS     14
                  24.53       52.36 (27.83)     1:26.43 (34.07)     1:53.71 (27.28)
 10 David He            JR Ward Melville-11     1:54.69    1:55.29 NYS     13
                  25.07       53.96 (28.89)     1:27.88 (33.92)     1:55.29 (27.41)
B - Final
 11 John Gaffney        SR Garden City-8        1:55.11    1:53.83 NYS     11
                  24.31       53.22 (28.91)     1:27.90 (34.68)     1:53.83 (25.93)
 12 George Kalletta     JR Eastport-S Manor-11  1:57.22    1:54.65 NYS      9
                  24.37       52.04 (27.67)     1:26.31 (34.27)     1:54.65 (28.34)
 13 Kabir Randhawa      SO Half Hollow Hill-11  1:55.62    1:55.14 NYS      8
                  25.14       53.53 (28.39)     1:28.14 (34.61)     1:55.14 (27.00)
 14 Connor Doyle        SR Bethlehem-2          1:55.04    1:55.27 NYS      7
                  25.87       55.50 (29.63)     1:27.42 (31.92)     1:55.27 (27.85)
 15 Ryan Kaplan         JR Ward Melville-11     1:55.55    1:55.49 NYS      6
                  25.53       53.67 (28.14)     1:28.44 (34.77)     1:55.49 (27.05)
 16 Nik Daly            SO Chaminade-C          1:56.92    1:56.76 NYS      5
                  25.57       55.98 (30.41)     1:29.23 (33.25)     1:56.76 (27.53)
 17 Kaleb Hotaling      SO Shenendehowa-2       1:56.61    1:57.01 NYS      4
                  26.37       55.52 (29.15)     1:29.39 (33.87)     1:57.01 (27.62)
 18 John Koch           SR Lansing-4            1:57.40    1:58.03 NYS      3
                  25.04       55.26 (30.22)     1:29.80 (34.54)     1:58.03 (28.23)
 19 Jared Copeland      SO Fordham Prep-C       1:57.59    1:58.73 NYS      2
                  25.10       56.12 (31.02)     1:30.52 (34.40)     1:58.73 (28.21)
 20 Elan Oumarov        SR Brooklyn Tech-P      1:57.16    2:06.50          1
                  24.55       57.50 (32.95)     1:35.62 (38.12)     2:06.50 (30.88)
C - Final
 21 Justin Meyn         SO St. Anthonys-C       1:58.57    1:56.70 NYS
                  25.25       54.29 (29.04)     1:29.50 (35.21)     1:56.70 (27.20)
 22 Ryan Lee            JR Scarsdale-1          1:58.62    1:58.39 NYS
                  25.90       55.65 (29.75)     1:31.58 (35.93)     1:58.39 (26.81)
 23 Christopher Orobin  JR McKee-Staten-P       1:57.75    1:58.47 NYS
                  24.48       54.14 (29.66)     1:30.15 (36.01)     1:58.47 (28.32)
 24 Shoonhsin Li        SO Horseheads-4         1:57.72    1:58.70 NYS
                  25.03       55.18 (30.15)     1:30.04 (34.86)     1:58.70 (28.66)
 25 James Dwyer         JR Clarkstown-1         1:59.24    1:58.75 NYS
                  25.60       55.38 (29.78)     1:30.94 (35.56)     1:58.75 (27.81)
 26 Zachary Papsco      JR Northport-11         1:58.67    1:58.89 NYS
                  24.98       54.99 (30.01)     1:30.32 (35.33)     1:58.89 (28.57)
 27 Javier Ramirez      JR Syosset-8            1:59.81    1:59.41 NYS
                  25.47       55.71 (30.24)     1:31.20 (35.49)     1:59.41 (28.21)
 28 Aleksey Makarov     SO Newburgh-9           1:59.68    1:59.47 NYS
                  25.76       56.41 (30.65)     1:30.76 (34.35)     1:59.47 (28.71)
 29 Michael Maurer      JR Hamburg-6            1:59.31    2:00.35 NYS
                  25.63       54.85 (29.22)     1:31.92 (37.07)     2:00.35 (28.43)
 30 Trevor Askew        SR Fonda-Johnstown-2    1:58.51    2:00.75
                  26.41       58.02 (31.61)     1:31.49 (33.47)     2:00.75 (29.26)

===============================================================================
NYSPHSAA Public Championships
A - Final
  1 Alex Park           SR Half Hollow Hill-11  1:51.28    1:50.28 AC      24
                  23.94       51.26 (27.32)     1:23.15 (31.89)     1:50.28 (27.13)
  2 Jason Louser        SO Shoreham-Wading-11   1:53.44    1:51.17 AC      21
                  24.13       53.21 (29.08)     1:24.90 (31.69)     1:51.17 (26.27)
  3 Ethan Tack          JR Half Hollow Hill-11  1:52.93    1:52.99 NYS     20
                  23.88       51.66 (27.78)     1:25.63 (33.97)     1:52.99 (27.36)
  4 Andy Lee            SO Great Neck South-8   1:54.66    1:53.45 NYS     19
                  24.34       53.69 (29.35)     1:26.49 (32.80)     1:53.45 (26.96)
  5 Joey Homan          SR Shenendehowa-2       1:53.29    1:53.52 NYS     18
                  25.02       53.03 (28.01)     1:26.56 (33.53)     1:53.52 (26.96)
  6 Seamus Trzewik-Qui  SR New Paltz-9          1:52.95    1:53.71 NYS     17
                  24.53       52.36 (27.83)     1:26.43 (34.07)     1:53.71 (27.28)
  7 John Gaffney        SR Garden City-8        1:55.11    1:53.83 NYS     16
                  24.31       53.22 (28.91)     1:27.90 (34.68)     1:53.83 (25.93)
  8 Connor Doyle        SR Bethlehem-2          1:55.04    1:55.27 NYS     15
                  25.87       55.50 (29.63)     1:27.42 (31.92)     1:55.27 (27.85)
  9 David He            JR Ward Melville-11     1:54.69    1:55.29 NYS     14
                  25.07       53.96 (28.89)     1:27.88 (33.92)     1:55.29 (27.41)
 10 Ryan Kaplan         JR Ward Melville-11     1:55.55    1:55.49 NYS     13
                  25.53       53.67 (28.14)     1:28.44 (34.77)     1:55.49 (27.05)
B - Final
 11 George Kalletta     JR Eastport-S Manor-11  1:57.22    1:54.65 NYS     11
                  24.37       52.04 (27.67)     1:26.31 (34.27)     1:54.65 (28.34)
 12 Kabir Randhawa      SO Half Hollow Hill-11  1:55.62    1:55.14 NYS      9
                  25.14       53.53 (28.39)     1:28.14 (34.61)     1:55.14 (27.00)
 13 Kaleb Hotaling      SO Shenendehowa-2       1:56.61    1:57.01 NYS      8
                  26.37       55.52 (29.15)     1:29.39 (33.87)     1:57.01 (27.62)
 14 John Koch           SR Lansing-4            1:57.40    1:58.03 NYS      7
                  25.04       55.26 (30.22)     1:29.80 (34.54)     1:58.03 (28.23)
 15 Ryan Lee            JR Scarsdale-1          1:58.62    1:58.39 NYS      6
                  25.90       55.65 (29.75)     1:31.58 (35.93)     1:58.39 (26.81)
 16 Shoonhsin Li        SO Horseheads-4         1:57.72    1:58.70 NYS      5
                  25.03       55.18 (30.15)     1:30.04 (34.86)     1:58.70 (28.66)
 17 James Dwyer         JR Clarkstown-1         1:59.24    1:58.75 NYS      4
                  25.60       55.38 (29.78)     1:30.94 (35.56)     1:58.75 (27.81)
 18 Zachary Papsco      JR Northport-11         1:58.67    1:58.89 NYS      3
                  24.98       54.99 (30.01)     1:30.32 (35.33)     1:58.89 (28.57)
 19 Michael Maurer      JR Hamburg-6            1:59.31    2:00.35 NYS      2
                  25.63       54.85 (29.22)     1:31.92 (37.07)     2:00.35 (28.43)
 20 Trevor Askew        SR Fonda-Johnstown-2    1:58.51    2:00.75          1
                  26.41       58.02 (31.61)     1:31.49 (33.47)     2:00.75 (29.26)
C - Final
 21 Javier Ramirez      JR Syosset-8            1:59.81    1:59.41 NYS
                  25.47       55.71 (30.24)     1:31.20 (35.49)     1:59.41 (28.21)
 22 Aleksey Makarov     SO Newburgh-9           1:59.68    1:59.47 NYS
                  25.76       56.41 (30.65)     1:30.76 (34.35)     1:59.47 (28.71)

Preliminaries
 31 Nicos Prokopiou     SR West Islip-11        1:59.82
 32 William Eaton       SO Williams East-6      2:00.25
 33 Brian Harding       JR Shenendehowa-2       2:00.54
 34 Andrew Stolarski    SO Clarkstown-1         2:00.78
 35 Phillip Volaski     SO Arlington-1          2:00.79
 36 Steven Yu           JR Shaker-2             2:00.80
 37 John Koster         SR Greeley-1            2:00.84
 38 Brandon Bardin      JR Burnt Hills-2        2:00.99
 39 Jackson Homan       SO Shenendehowa-2       2:01.00
 40 Stephen Gray        JR Fordham Prep-C       2:01.08
 40 Lee Emmerich        SR Warwick-9            2:01.08
 42 Ryan Ludemann       SR Sauquoit Valley-3    2:01.20
 43 John Wadsworth      SR Monroe-Woodbury-9    2:01.47
 44 Matt McDermott      SR Sayville-Bayport-11  2:01.74
 45 Tyler Simpson       FR Freeport-8           2:01.79
 46 Andrew Kelemen      SR Fairport-5           2:01.88
 47 Brayden Murphy      FR Victor-5             2:02.02
 48 Brian Glat          JR BBPVW-1              2:02.96
 49 Tanner McFarland    SR Scarsdale-1          2:04.15
 50 Mark McLaughlin     SR Yorktown-1           2:04.20
 51 Zackary Raymond     SR AuSable Valley-7     2:25.07